• NewOrigin
 • V zimnom období vopred volajte
  +421 905 441 147
  Otváracia doba:
  Po - Pia: 8:00 - 16:00
  So: 8:00 - 13:00
  So: 8:00 - 13:00
 • Prihlásenie
 • 1 ks
  za 2.50 €
MAX GARDEN - záhradné centrum pre Vašu záhradu
 • Jesenné profesionálne trávnikové hnojivo 25kg
 • Peletovaný kravský hnoj 25kg len za 17.50,-€
  Peletovaný kravský hnoj 25kg len za 17.50,-€
 • Mykorhízne huby - podpora inmutity rastlín
 • Plastové sudy na dažďovú vodu
  Plastové sudy na dažďovú vodu
 • Píniová kôra AKCIA! 10,60,- € s DPH
  AKCIA! 10,60- € s DPH
 • Záhradné umývadlá a hydranty + batéria v cene!
  Záhradné umývadlá a hydranty + batéria v cene!
 • Plastové šmýkačky
  Plastové šmýkačky
 • Imitácia dreva z betónu
  Imitácia dreva z betónu
 • Záhradnícke potreby v max garden
  Záhradnícke potreby
 • Profesionálne távové osivá Turfline
  Profesionálne távové osivá
 • Biopon univerzálne jesenné hnojivo 1kg 3,33,-€
 • Chránič na kmene - 110cm - 1,49,-€
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
  
 AKCIA
 Newsletter
NajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete.
 Smart Supp
Informujeme našich zákazníkov, že mimo sezóny, (do konca februára 2022) bude Vami objednávaný tovar, ktorý máme skladom doručovaný 1-krát do týždňa.Týmto sa ospravedlňujeme, že nie vždy budú dodržané deklarované doby dodania pri jednotlivých produktoch. Za pochopenie Vám ďakujeme!

AKO FUNGUJE AUTOMATICKÝ ZÁVLAHOVÝ SYSTÉM?

 • Pridané: 29.04.2021   |   Autor: https://takacs.sk/sk/ako-funguje-azs

AKO FUNGUJE AUTOMATICKÝ ZÁVLAHOVÝ SYSTÉM?

V modernej záhrade je automatický závlahový systém už nevyhnutným doplnkom. Žijeme v období, kedy vplyvom klimatických zmien a nestability počasia dochádza v prírode často k deficitu zrážok.

Doplnenie tohto deficitu riešime doplnkovou závlahou a to v podobe zavlažovacích systémov.

Čo je to automatický závlahový systém (AZS)?

AZS je efektívne technologické riešenie zavlažovania pozostávajúce z rúr, uzatváracích ventilov, zavlažovacích prvkov a riadiaceho systému. Slúži k rovnomernej aplikácií vody na vymedzených plochách v primeranom množstve, intenzite a čase. AZS zohľadňuje nároky rastlín na vodu a prispôsobuje sa podmienkam stanovišťa a na základe týchto uvedených vlastností je závlahový systém rozdelený do sekcií. Systém je plne automatický a zohľadňuje poveternostné vplyvy počasia.

Čo je to automatický <br> závlahový systém (AZS)?

Profesionálne závlahové systémy nájdete v našom e-shope tu

Princíp automatického závlahového systému

Spustenie jednotlivých sekcií AZS je zabezpečené pomocou elektromagnetických ventilov ovládaných riadiacou jednotkou. Všeobecne riadiaca jednotka (RJ) otvára elektromagnetické ventily v poradí za sebou na základe nami nastaveného zavlažovacieho programu. Súčasne RJ vyhodnocuje signál zo senzora zrážok, vlhkosti pôdy či vetra a blokuje závlahový systém v čase, kedy je zavlažovanie nepotrebné a zbytočné.

Princíp automatického <br> závlahového systému

POUŽITIE AUTOMATICKÉHO ZÁVLAHOVÉHO SYSTÉMU

Ako funguje AZS

Bežne zavlažujeme: 
trávnik, okrasné záhony, kvetinové výsadby, strešnú záhradu, skalku, ovocné stromy a zeleninové hriadky.

Ako funguje AZS

Systém je použiteľný aj na závlahu:
terasových kontajnerov, zimných záhrad, záhonov včlenených do interiéru domu, alebo zelených stien.

Ako funguje AZS

AZS je možné namontovať aj:
v hotovej záhrade alebo v založenom trávniku.

Ako funguje AZS

Ako funguje AZS

VÝHODY AUTOMATICKÉHO ZÁVLAHOVÉHO SYSTÉMU

ZÁVLAHA ŠETRÍ VÁŠ ČAS

Pobyt v záhrade netrávite zdĺhavým ručným polievaním, jednoducho nastavíte zavlažovací cyklus na začiatku sezóny a stávate sa nezávislými od nárokov Vašej záhrady na vodu.

ZAVLAŽOVANIE ŠETRÍ VAŠE FINANCIE

Správne nastavený závlahový systém rovnomerne dodá rastlinám len potrebné množstvo vody, nedochádza k prepolievaniu, úspora za vodu môže byť až 40% oproti manuálnej zálievke.

ZABEZPEČÍ VÁM POHODLIE

Odpadá prácne premiestňovanie hadíc pri polievaní a uskladňovanie všetkých zavlažovacích komponentov.

JEDNODUCHÁ OBSLUHA

Riadiaca jednotka je pomerne ľahko nastaviteľná, pri potrebe rýchleho vypnutia systém vyradíme z funkcie jediným tlačidlom.

ZOHĽADŇUJE NÁROKY

Závlahový systém je rozdelený do sekcií podľa nárokov rastlín na vodu a podmienok stanovišťa, čiže dodávame vodu rastlinám na príslušnej ploche toľko, koľko a kedy ju potrebujú a tým zabezpečíme ich zdravý rast.

ZAVLAŽOVACÍ SYSTÉM JE NEVIDITEĽNÝ

Prevažná časť komponentov závlahového systému je skrytá pod povrchom a tým nenarúša estetický vzhľad záhrady a je chránená voči poškodeniu.

STÚPNE HODNOTA POZEMKU

Vyššie zhodnotenie pozemku s nainštalovaným závlahovým systémom.

Ako funguje AZS

NEVÝHODY AUTOMATICKÉHO ZÁVLAHOVÉHO SYSTÉMU

VYŠŠIE POČIATOČNÉ NÁKLADY

Počiatočné náklady pri výstavbe automatického závlahového systému sú určite vyššie ako lacné riešenia zavlažovania s nákupných centier, alebo riešenia s hobby značkami.

Profesionálne závlahové systémy nájdete v našom e-shope tu

RODINNÉ ZÁHRADY

Závlahový systém určený pre rodinné záhrady má byť spoľahlivý s bezproblémovou prevádzkou a dlhou životnosťou. Uprednostňujeme profi systém priemernej kvality pred hobby triedou.

Od závlahového systému očakávame pekný hustý zelený trávnik, ktorý je rovnomerne zavlažený bez suchých alebo premočených miest. Pre nedostatok času, aplikujeme mikrozávlahu do prevažnej časti okrasnej výsadby, alebo aj úžitkovej záhrady.

Rodinné záhrady

Trendom posledných rokov je používať na závlahu trávnikov v rodinných záhradách statické postrekovače s typom trysky, ktorý nazývame rotačné - lúčové. Vybrané svetové značky z oblasti závlahových systémov majú v ponuke rotačné - lúčové trysky pod variabilným obchodným označením. Vyznačujú sa nízkym prietokom, majú nižší zrážkový úhrn oproti sprejovým tryskám. V praxi to znamená, že voda sa dávkuje na trávnik v menšom množstve za jednotku času a tým zabezpečíme spoľahlivú infiltráciu vody do pôdy. Zároveň nám klesajú aj nároky na výdatnosť vodného zdroja a tým môžeme využívať čerpadlá s nižším prietokom.

Rodinné záhradyRodinné záhrady

Riadenie závlahového systému riešime spoľahlivou riadiacou jednotkou, ktorá umožňuje nastaviť nie len jednoduchý závlahový program, ale umožní aj pokročilé nastavenia. Rozumieme tým funkcie ako možnosť nastavenia pauzy medzi jednotlivými sekciami počas zavlažovacieho cyklu, alebo možnosť priradenia alebo vylúčenia senzora pre zvolenú sekciu. Popularita stúpa aj v používaní riadiacej jednotky s WiFi pripojením a možnosťou on-line spravovania závlahového programu.

Rodinné záhrady

Samozrejmosťou každého závlahového systému je aj zaradenie do štruktúry minimálne dažďový senzor.

Kvapková závlaha riešená prostredníctvom kvapkovej hadice môže byť inštalovaná nielen v záhonoch s okrasnou výsadbou, ale existuje aj niekoľko spôsobov pre zavlažovanie vyvýšených zeleninových hriadok, mobilierov na terase, alebo balkónových kvetináčov.

Nezabúdajme na použitie filtrácie v závlahových systémoch aj pri napojení na mestskú vodu, predlžujeme tým životnosť komponentov a bezproblémovú prevádzku systému.

Pre ilustráciu uvádzame zoznam najpoužívanejších a výrobcami profesionálnych závlahových systémov odporúčaných produktov.

Rodinné záhradyRodinné záhrady

HUNTER logo

Hunter závlahový systém je pre svoju širokú ponuku produktov s obľubou inštalovaný do mnohých záhrad. V sortimente firmy Hunter nájdeme niekoľko obľúbených produktov medzi závlahármi.

 • Hunter PRO-SPRAY – na trhu najrozšírenejší statický postrekovač vhodný do malých až stredne veľkých záhrad. Najpoužívanejšie trysky k statickým postrekovačom sú nastaviteľné trysky typu A (6A, 8A, 10A, 12A, 15A  a 17A)a taktiež rotačné – lúčové trysky MP ROTATOR, obľúbené z dôvodu potreby nižšieho prietokového množstva vody.
 • Hunter PGJ a PGP – v praxi rokmi osvedčené rotačné postrekovače do stredne veľkých a veľkých záhrad, s možnosťou výberu z rôznych sád trysiek.
 • Hunter PGV 100G/101G(bez regulácie / s reguláciou prietoku) – spoľahlivé hranaté elektromagnetické ventily, používané do prevažného počtu realizovaných závlahových systémov v záhradách.
 • Hunter X-Core – riadiaca jednotka obľúbená z dôvodu jednoduchosti a prehľadnosti nastavenia zavlažovacieho programu. Je vyhotovená pre 2, 4, 6 a 8 sekcií s možnosťou umiestnenia do vnútorného ako aj vonkajšieho prostredia.
 • Hunter HC/PHC – riadiaca jednotka s WiFi s možnosťou spravovať závlahový program cez vzdialený prístup v app Hydrawise a možnosťou výberu z vonkajších a vnútorných modelov pre 6, 12, 24 a 36 sekcií.
 • Hunter RAIN CLIK – dažďový senzor je  inštalovaný závlahármi ako samozrejmosť do každého automatického závlahového systému..

Profesionálne závlahové systémy nájdete v našom e-shope tu

  Momentálne nie je k dispozícií žiaden komentár

  pridať komentár
   Vybrané články z blogu
   Novinky
    
   Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies. Viac informácií nájdete tu.
   Súhlasím